Tandemový seskok od SKYSERVICE

Žij naplno!
Vyzkoušej tandemový seskok

Bezpečnost & Naše technikaTandemové sekoky padákem, nebo chcete-li tandemy jsou považovány za adrenalinový zážitek nicméně jedná se o vysoce bezpečnou cestu, jak zakusit volný pád z výšky 4000m. Tandemový seskok je nadmíru bezpečný nejen díky profesionálním tandempilotům, kteří pro udělení licence tandem pilot museli absolvovat stovky seskoků volným pádem, ale i náročný teoretický a praktický výcvik, ale i díky super bezpečnému tandemovému vybavení. Dávno pryč jsou doby prvních pokusných tandemových seskoků ze začátku 80-tých let ! Současnost tandemových seskoků je provázána přísnými požadavky nejen na tandempilota, ale i na používané technické vybavení (hlavní padák, záložní padák, postroj, zabezpečovací přístroj Cypres apod.). Mimo technické vybavení jsou přísné limity dané ÚCL i na meteorologické podmínky za kterých mohou seskoky probíhat, např. na viditelnost, výšku oblačnosti, rychlost větru, která nesmí přesáhnout 10 m/s, a podobně.

Tandemový seskok vyžaduje zcela jinou výstroj než je určena pro běžné seskoky padákem. Moderní padákové systémy pro tandemové seskoky využívají postroj se stabilizačním výtažným padáčkem, který je otevřen krátce po výskoku z letadla. To umožní zpomalit rychlost volného pádu dvou lidí na rychlost jednoho parašutisty, prodlouží čas volného pádu a zajistí bezproblémové otevření hlavního padáku. Vrchlík (hlavní padák) tandemového padákového systému je větší než pro běžné seskoky padákem a to z toho důvodu, aby unesl dva lidi (pasažéra a tandempilota). Všechny současné moderní padákové systémy používají mimo jiné technické prvky i elektronický přístroj Cypres, který při selhání tandempilota sám vyhodnocuje situaci a v případě potřeby automaticky otevře záložní padák. Třemi největšími výrobci tandemových padákových systémů je Sigma Tandem, Vector Tandem a Strong Dual Hawk, z nichž my používáme nejnovější tandemové komplety Sigma.

 

 

Postroj pasažéra, prostřednictvím kterého jste upoutáni k tandem pilotovi při tandemovém seskoku.

Pro zajímavost uvádíme, že každá z karabin má nosnost přes 2 tuny

pa070038

Detail zdvojeného systému otevření záložního padáku.

Na fotografii je pěkně vidět i plomba ověřující přebalení záložního padáku ve stanoveném cyklu !

pa070030
Mechanismus odhozu hlavního padáku (zelené madlo) s automatickým vytažením záložního padáku (žlutá visačka) pa070024
Červené madlo slouží k ručnímu otevření záložního padáku v případě závady na hlavním padáku  pa070025

Tříkroužkový systém, který v případě nutnosti umožní odhození hlavního padáku.

Následuje automatické otevření padáku záložního

pa070026

Elektronický zabezpečovací přístroj Cypres automaticky otevře záložní padák v případě,

že tak z jakéhokoliv důvodu neučiní tandem pilot !

pa070031
Joomla SEF URLs by Artio

Koupit tuto službu

text-img-contact-bottom

Zákaznická linka pro objednávky volejte +420 724 002 002

Tandemový seskok

tandemový seskok

Tandemové seskoky jsou nejjednodušší cestou jak zažít to, o čem jste doposud pouze snili, anebo jste nevěděli jak tuto "bláznivou" myšlenku uskutečnit! Pro tandemový seskok padákem nepotřebujete žádný speciální výcvik ani lékařskou prohlídku, dostanete pouze krátkou instruktáž před tandemovým seskokem, a poté zažijete to samé, co zkušený parašutista.

Samostatné seskoky

Tandemový seskok není jedinou možností, jak zažít jedinečný pocit volného pádu. Pokud si chcete sami vyzkoušet ten opojný pocit, který provází seskoky padákem z letadla, a následný let, SkyService Vám nabízí několik možností, jak seskok padákem vyzkoušet.

Vyhlídkové lety nad Prahou

Exkluzivní vyhlídkové lety nad centrem Prahy. Létáme tam kam jiní nemohou. Prohlédněte si nejkrásnější město Evropy z ptačího pohledu. Podívejte se z výšky na všech sto a více pražských věží.

O Skydive Arena

Objevili jste netradiční, adrenalinový a přesto bezpečný sport pro každého!
Přijďte si vyzkoušet pocit volného pádu v bezpečí větrného tunelu, v bezpečné výšce a za neustálého dozoru profesionálních instruktorů!

nahoru