Často kladené otázky

Pokud jste nenašli, co jste hledali. Prosím kontaktujte nás. Vše, co budete chtít o tandemových seskocích vědět, vám osobně zodpovíme.

Žádná předpověď není nikdy 100% jistá. Mějte na paměti, že všechny předpovědi jsou pouze pravděpodobnosti. O tom, zda je počasí vhodné pro tandemové seskoky nebo ne, rozhodujeme většinou ráno. Pokud se ukáže, že nemůžeme bezpečně fungovat, dáme vám okamžitě vědět. Poté se společně dohodneme na vhodném záložním termínu nebo vám vrátíme peníze v plné výši stejným způsobem, jakým jste původně zaplatili (např. bankovním převodem zpět na váš účet)
Ano. Používáme nejmodernější vybavení včetně TOP padáků vyrobených v USA, které jsou pravidelně testovány, certifikovány a je o ně dobře postaráno. co to pro tebe znamená? Bezpečí a jistota, že jediné, co si z tohoto zážitku odnesete, je maximální vzrušení . Naše padáky balí pouze odborně certifikovaní technici. Naše záložní padáky jsou pravidelně přebalovány (i když nejsou používány) a necháváme je kontrolovat ze zákona. Navíc všichni naši tandemoví piloti mají za sebou minimálně 5000 seskoků a absolvovali náročné kurzy, takže zkušeností je dost.😉 Obvykle absolvujeme kolem 8-10 000 seskoků každou sezónu a děláme to již více než 15 let. Za celou tu dobu se nikdy nevyskytl jediný problém. Mimochodem, věděli jste, že statisticky vzato je mnohem pravděpodobnější, že vás zasáhne blesk, než neštěstí při tandemovém seskoku?😊
Každý parašutistický padák je vybaven hlavním a záložním vrchlíkem. Každý jeden! Jako pasažér skáčete s vyškoleným profesionálem, který dokonale ví, co dělat v případě nouze, a je schopen takové situace zvládnout. Vaše bezpečnost je a vždy bude prioritou číslo jedna. Všechny naše padáky jsou navíc vybaveny zařízením Cypres AAD. Toto zařízení neustále měří rychlost a výšku během seskoku v reálném čase během seskoku – a pokud padáte příliš rychle nebo jste příliš nízko, automaticky vystřelí záložní padák.
Ano. Nebojte se, nádech a výdech během volného pádu je velmi snadný – ani si nevšimnete, že to děláte. Můžete také křičet, chcete-li, nebo mít ústa zavřená nebo otevřená, jak chcete. Nic z toho vám neublíží ani nebude nijak nepříjemné.
Zpočátku je to těžké uvěřit, ale uvidíte sami. Strach z výšek zde nemá místo (stejné je to s komerční leteckou dopravou). Totéž říkáme každému, kdo se bojí výšek: Je to jako dívat se na satelitní snímky na mapách, ve 4000 metrech (13100 ft) nebo 6000 metrech (19 700 ft) je země pod námi stále dost daleko a tak trochu abstraktní. Věřte nám, že po přistání budete tak nadšení, že hned budete chtít jet znovu. Strach z výšek nebo ne.
Ne, není to nutné. Pokud byste měli helmu, mohli byste zranit svého tandemového pilota, který je v těsné blízkosti přímo za vámi. Naopak váš tandemový pilot ho musí mít, protože je to on, kdo má na starosti bezpečný průběh vašeho seskoku a hladké přistání.
Hmotnostní limit je 120 kg (265 liber). Vše však záleží na vaší fyzičce. Abyste se ujistili, že se vejdete do našich kombinéz, vaše BMI by nemělo být vyšší než 35.
Ano, mohou. Ale buď vy, nebo zákonný zástupce dětí za ně musíte vyplnit a podepsat přihlášku. Pokud chcete, aby si s vámi tento zážitek užili i vaši nejmenší, musí vážit alespoň 40 kg (88 liber) a být alespoň 135 cm vysoké (4’5), aby se vešly do našich dětských oblečků. Nezapomeňte nám prosím sdělit, jak staré je vaše dítě. Každé dítě do 150 cm nebo do 36 kilogramů musí být ze zákona umístěno do speciální autosedačky. Pokud nám to nedáte vědět dříve, nemůžeme je přepravit.
Samozřejmě. Máme speciální vyhlídkovou plošinu, kde vás mohou pohodlně sledovat. K dispozici je také občerstvení a toalety.
Pošlete nám obrázek kostýmu, ve kterém byste chtěli skákat. Z toho se pokusíme posoudit, zda je bezpečné skákat či nikoliv. Pokud to nijak neohrozí bezpečnost seskoku, můžete jej nosit. Ale v tomto případě neneseme žádnou odpovědnost, pokud se při seskoku zašpiní nebo poškodí.
Noste jen to, co je vám pohodlné a v čem se cítíte dobře. Ideálně nějaké lehké sportovní oblečení, které se vejde pod naši kombinézu vyrobenou pro tandemový seskok padákem. Kombinézu na seskok Vám samozřejmě zapůjčíme. Jediné, co budete určitě potřebovat, jsou dobré sportovní boty, které vám při skoku nepadají z nohou. Za prvé, už byste ho nikdy nenašli a nakonec by to mohlo představovat nebezpečí pro ostatní parašutisty. Vyhněte se extrémům, jako jsou žabky nebo turistické boty.
To je velmi individuální. Nejlepší je držet se obvyklé rutiny. Jen se nepřejídat. Rozhodně nedržte žádnou speciální „skydivingovou dietu“. Pro případ, že by se vám při komerční letecké dopravě nebo na horské dráze udělalo trochu nevolno, nejezte nic blízkého času seskoku a raději si dejte jen lehkou svačinu.
V takovém případě buď přeplánujeme, nebo vám vrátíme peníze stejným způsobem, jakým jste původně zaplatili (např. bankovním převodem zpět na váš účet). Výjimkou jsou skoky na poslední chvíli, kdy vám nenabízíme záložní termín, „pouze“ vám vrátíme peníze.
Musíte být starší 18 let. Pokud nejste, musí za vás formulář žádosti vyplnit a podepsat váš zákonný zástupce.

Nejjednodušší je samozřejmě zadat polohu našeho letiště do vaší GPS navigace nebo mapové aplikace v mobilním telefonu a jen postupovat podle pokynů. Případně zde je návod ve formátu PDF, jak se sem dostat. Letiště Most – LKMO:

  • tel. +420 602 325 394, +420 602 325 395

  • GPS: 50,52532,13,679088

  • (Otevřeno duben–říjen: denně 9–17, listopad–březen 9–16 Po–Pá)

Vše je vždy na počasí. Náš typický rok začínáme skákat na začátku dubna a na konci sezóny na konci října. Většinou skáčeme o víkendech a svátcích. Záleží také na tom, kolik lidí s námi chce v daný den skočit. Pro konkrétní termíny je vždy nejlepší podívat se do našeho kalendáře na stránce „Rezervujte nyní“, případně nám zavolejte na číslo +420 724 002 002 nebo napište e-mail na info@skyservice.cz .
Přijedete na letiště a společně vyplníme rychlou přihlášku, poté se připravíme na seskok, následuje 5-20minutová instruktáž a jedeme. Cesta letadlem trvá asi 20 minut. Volný pád je 60 sekund nebo více než 90 sekund a dalších 8-10 minut budete křižovat oblohu na otevřeném padáku… Pak je čas to všechno vzít, převléknout se zpět do oblečení, získat certifikát a je to. . Celkově vzato, neměli byste být hotovi za více než 2 hodiny.
Pokud nakupujete pro sebe, přejděte na stránku „Rezervujte nyní“. Pokud chcete tandemový seskok předat někomu jinému, přejděte na stránku „Dárkový certifikát“. Na obou stranách je sloupec pro vyplnění kódu. Pokud máte kód, vyplňte ho tam a sleva by se vám měla okamžitě odečíst z konečné ceny.

Samozřejmě! V našem týmu jsou zkušení kameramani, kteří čekají, aby pro vás zachytili vaše výjimečné okamžiky, včetně volného pádu a přistání.

O záznam se starají naši profesionální kolegové parašutisté. Váš kameraman je schopen zaznamenat vše důležité z vašeho seskoku. Bude vás fotit a natáčet během jízdy letadlem, zároveň s vámi vyskočí z letadla (přesněji pár milisekund předem), takže může zaznamenat váš volný pád, okamžik, kdy se vám otevře padák a dokonce i přistání. Jediné, co musíte udělat, je vykouzlit na tváři široký starý úsměv a později na všechny zapůsobit svými zdokumentovanými hrdinstvími!
Bohužel ne. 1 cestující v tandemovém seskoku = 1 kameraman, který pořizuje záznam v průběhu celého seskoku. Při seskoku není možné zaznamenat více osob na jedné ve vzduchu. Váš kameraman je po celou dobu s vámi a blízko, není možné se vracet ani čekat na dalšího parašutisty. Pokud byste tedy vy a vaši přátelé chtěli mít záznamovou paměť vašeho seskoku, musíte oba požádat o seskok včetně fotografií a videa.
Není vůbec potřeba. Vše ukládáme do vlastního zabezpečeného cloudového úložiště. Svůj obsah si tedy můžete stáhnout kdykoli budete chtít v pohodlí svého domova.
Bohužel to není možné. Veškeré vybavení používané při seskoku padákem musí být řádně zkontrolováno a musí být v souladu s našimi bezpečnostními opatřeními. Jediné, co si s sebou můžete vzít na vzduch, je malý klíček od vaší skříňky na zemi, kam si můžete uložit své věci jako mobilní telefon, klíče od auta atd. …
Ne, ani potom, je nám to líto. Mohlo by to vypadat, že se na fotkách jen snažíme vydělat více peněz, ale věřte nám, že hlavním a jediným důvodem je bezpečnost. A nejen vaše, ale i bezpečnost všech kolem vás. Kdokoli ve vzduchu bez náležitých dovedností, zkušeností a vybavení může představovat nebezpečí pro všechny kolem. Všechna nejlepší místa pro seskok padákem po celém světě zachovávají stejná bezpečnostní opatření, neváhejte se zeptat v okolí .😊
Každé video pořídíme v rozlišení Full HD a úprava takto velkého souboru chvíli trvá. Ale nebojte se, se zárukou to pro vás budeme mít připravené do 72 hodin. Bude na vás čekat v našem cloudovém úložišti, kam si můžete pohodlně stáhnout všechny vzpomínky na váš fantastický zážitek. Odkaz na svůj vlastní cloud najdete vytištěný na certifikátu, který obdržíte po seskoku. Pokud tam ani po 72 hodinách nemůžete najít svá videa nebo fotografie, určitě nám zavolejte nebo pošlete e-mail.
Ano, můžeme. Používáme speciální selfie kameru, která je umístěna na zápěstí vašeho tandempilota. (Podívejte se na naši galerii tandemových seskoků, abyste lépe viděli, jak to vypadá) Takže výraz ve tváři během volného pádu rozhodně neztratíte. Jsme si jisti, že budete nadšeni ze všech svých materiálů a při plavbě po obloze se můžete kochat krásnou krajinou kolem. Všechny záznamy ze selfie kamery a od vašeho kameramana spojíme do jednoho krásného videa.
V takovém případě buď došlo k technické poruše, nebo jsme udělali chybu… to se stává. Pokud se něco takového stane, navštivte prosím naši stránku www.skw.cz . Zde vyplňte své kontaktní údaje a popište, v čem je problém. Naši videoeditoři se na to hned podívají a dají vám vědět, co dělat, abyste se ke svému videu a obrázkům dostali co nejdříve. Na webu je k dispozici i live chat, kde je vždy někdo online od pondělí do pátku 11.-14.
Žádná panika… Máme zálohu vašich materiálů na celou sezónu. Vše, co musíte udělat, je poslat nám e-mail na adresu praha@www.skyservice.cz . Uveďte své jméno a ideálně datum a čas vašeho seskoku, ať to rychle vyhledáme. Jakmile to uděláme, zašleme vám kopii bez dalších poplatků.
Ano jistě. Máme speciální šatnu. Můžete si zde nechat oblečení, tašku, klíče od auta, telefon a další osobní věci. O žádnou z nich se nemusíte starat. Jedná se o velmi bezpečné skříňky a klíč od letadla si můžete vzít s sebou. Pokud máte s sebou větší zavazadlo, o které je třeba se postarat, můžete si je uschovat v naší kanceláři. Budeme to mít v bezpečí 😉.
Bohužel ne. Náš tým instruktorů tandemových pilotů jsou nyní pouze muži.
Skvělý! Rádi Vás uvidíme. Pošlete nám prosím e-mail na dropzone@www.skyservice.cz , do e-mailu přiložte naskenovanou kopii vaší licence, logbooku a lékařského potvrzení. Máš to všechno? Skvělé, budeme se na vás těšit na letišti!
Ano. Budeme jen rádi, že si můžete naplno vychutnat všechny ty úchvatné výhledy kolem. Takže pokud nosíte brýle, vezměte si je s sebou. Dostanete od nás další brýle, dostatečně velké na to, abyste si nasadili své vlastní brýle. Pokud však můžeme navrhnout, pokud můžete, kontaktní čočky jsou zde lepší volbou.
Jistě, vždy přemýšlíme, jak se zde cítit příjemně. Je zde vše, co potřebujete, dobré stabilní Wi-Fi připojení, pěkné, čisté toalety a dokonce i malé občerstvení.
V tom případě nás prosím kontaktujte, jakmile zjistíte, že vám něco chybí. Snad to najdeme dřív než kdokoli jiný. Během dne pravidelně kontrolujeme skříňky a šatnu a vše, na co narazíme, dáváme do našich ztrát a nálezů. Ale přesto je lepší nás kontaktovat co nejdříve. Volejte na +420 732 333 777 nebo e-mail praha@www.skyservice.cz .

Vzhledem k situaci kolem COVID 19 jsme přijali veškerá nezbytná opatření a musíme vás požádat o dodržování následujících pokynů a doporučení:

·         Požadujeme také, abyste jako klienti měli v letadle těsně před nástupem a po celou dobu letu respirátor, min. třída FFP2, bez výdechového ventilku.
Poznámka: Před samotným seskokem z letadla na pokyn tandemového instruktora sejměte respirátor a užijte si volný pád bez omezení
·         Znovu vám připomínáme, že bude vaší povinností mít zakryté horní dýchací cesty vlastním respirátorem a během letu nosit ochranné brýle. Na recepci Vám poskytneme ochranné brýle jako přípravu na Váš tandemový seskok.